سدوفا، خرید و فروش کسب و کار های آنلاین

6 نکته برای فروش موفق یک سایت

فروش

۴ مرداد ۱۳۹۷ 1572 بازدید
سدوفا، خرید و فروش کسب و کار های آنلاین

6 نکته برای فروش موفق یک سایت

هر روزه افراد زیادی به مزایا و معایب فروش سایت خود فکر می کنند. آن هایی که تصمیم به فروش می گیریند، ممکن است سوالات زیادی در مورد نحوه آغاز کار خود داشته باشند.
با اینکه هیچ دو فروشی مثل هم نیستند اما نکات اساسی ای وجود دارد که می تواند شما را در این مسیر یاری کند.

با خودمان روراست باشیم

قبل از اینکه نکات را آغاز کنیم، به یک چیز باید دقت کنید: بعضی کسب و کار های آنلاین راحت تر از بقیه به فروش می رسند چون خریداران به دنبال ویژگی های خاصی هستند، از جمله درآمد، سود، تاریخچه، جایگاه و صد البته قیمت مناسب. حتی اگر فکر میکنید که یک تکه الماس در دستان خود دارید، این مردم هستند که ارزش آن را تعیین می کنند.

نکاتی برای موفقیت فروش وب سایت

حالا که فهمیدید قدم در چه مسیری گذاشته اید، بیایید برخی از بهترین نکات را با هم بررسی کنیم:

1. وظایف خود را زودتر انجام دهید

قبل از اینکه حتی به فکر گذاشتن آگهی فروش بیافتید، باید تا می توانید اطلاعاتی که توسط خریداران از شما درخواست می شود را آماده کنید. این اطلاعات شامل هر چیز میشود، از مدرک اثبات درآمد گرفته تا آمار ترافیک سایت. هرچه قبل از آگهی اطلاعات بیشتری را جمع آوری کرده باشید، در حین فروش استرس کمتری خواهید داشت.

2. به خریداران احتمالی خبر دهید

اینکه این روش جواب دهد یا نه کاملاً به نوع وبسایت شما بستگی دارد. اگر یک سایت با ارزش در یک حوزه پرطرفدار دارید، احتمالا خریداران زیادی را پیدا می کنید که حاضرند حرف های شما را بشنوند. اگر به آن ها دسترسی پیدا کرده و از آگهی خود در سدوفا با خبرشان کنید شانس خود را برای فروش ده ها برابر کرده اید.

3. مزایده خود را در سدوفا آغاز کنید

در حوزه خرید و فروش وب سایت، واقعا به بیشتر از سدوفا نیاز ندارید. سدوفا علاقه مندان زیادی را جذب می کند، یعنی سایتی که در جاهای دیگر خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد در سدوفا می تواند با یک قیمت مناسب به فروش برسد. پس از ثبت یک “مزایده” مثلاً 7 روزه در سدوفا پیشنهاد ها کم کم شروع به ثبت می کنند و می توانید در کمتر از چند روز حتی از بالاترین قیمتی که از خریداران خصوصی دریافت کرده اید نیز بالاتر بفروشید.
یادتان باشد شما همواره می توانید با با تعیین یک قیمت رزرو، اطمینان حاصل کنید که سایت را کمتر از قیمتی که دوست دارید نخواهید فروخت.

مشاهده لیست مزایده ها در سدوفا

 

4. یک قیمت عادلانه با مدارک قوی

ممکن است سایت خود را بهترین چیز ممکن بدانید، اما باید خود را جای خریداران گذاشته و از دیدگاه آنان به مسائل نگاه کنید. آیا واقعا قیمت شما در مقایسه با فروش های قبلی مناسب است؟ اگر باور دارید که جواب بله است، حتما آن را با مدارک قوی و آمار های دقیق پشتیبانی کنید. برای مثال در مزایده سدوفا، می توانید هر چقدر که می خواهید اطلاعات ثبت کنید. به خریداران احتمالی نشان دهید که سایتتان ارزش قیمتی که گذاشته اید را دارد.

5. پاسخگو باشید

مهم نیست که سایت خود را از چه راهی می فروشید، اگر کسی به کارتان علاقه نشان داد باید برای زمان آن ها احترام قائل باشید. یعنی به تمام سوالات آن ها، هرطور که باشند، پاسخ دهید و هم چنین خدمات اضافه بر سازمانی را ارائه دهید تا شانس خود را در فروش بالا ببرید. هر مزایده در سدوفا ممکن است پر از کامنت ها و پیام های خصوصی باشد، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آگهی را ثبت کرده و دیگر تا روز آخر مزایده هیچ خبری ازتان نباشد. اگر در تمام طول فروش پاسخگو باقی بمانید، شانستان بسیار بالاتر از آن چه فکرش را می کنید می رود.

 

6. صبور باشید

به هر حال وقتی تصمیم به فروش سایت گرفتید قیمتی را در نظر داشته اید. فوق العاده نیست که روزی این قیمت به شما پیشنهاد شود؟ با این که ممکن است این اتفاق بیافتد اما انتظار نداشته باشید که خیلی خوش شانس باشید. شما باید صبور بودن را تمرین کنید. بدانید که ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا خریدار ایده آل را پیدا کنید. اگر از بخش مزایده سدوفا استفاده می کنید، می توانید زمان پایان مزایده را تعیین کنید، این موضوع حداقل خیال شما را راحت می کند که چقدر زمان لازم است تا بفهمید سایتتان به چه قیمتی به فروش می رسد.

 

برای ثبت آگهی اینجا کلیک کنید =>  ثبت آگهی فروش

سخن آخر
با دنبال کردن نکات بالا، شانس خود را برای فروش بسیار بالا می برید. فاکتور های زیادی در این پروسه دخیل هستند پس انگیزه خود را در میانه راه از دست ندهید. اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید، به علاوه خودم خواننده های بسیار زیادی هستند که حاضرند در این مسیر به شما کمک کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.