سدوفا، خرید و فروش کسب و کار های آنلاین
سدوفا، خرید و فروش کسب و کار های آنلاین

سایت خود را از چه روش هایی بفروشیم؟

اگر شما هم وب سایتی دارید و اکنون بنا به هر دلیلی قصد فروش سایت خود را دارید، در این مقاله با من همراه باشید تا با روش های مختلف برای فروش سایت آشنا شوید. این روش ها که در واقع حاصل تجربه من در فروش چندین سایت و دامنه است از ساده ترین روش تا پر فروش ترین روش به ترتیب در پایین آمده است. همچنین در هر بخش مزایا و معایب هر روش را بررسی خواهیم کرد:

 

روش اول : بنر تبلیغ فروش سایت را در بالای وب سایت خود قرار دهید

ساده ترین روش برای تبلیغ فروش وب سایت، قرار دادن یک بنر html در بالای وب سایت است که قصد شما را برای فروش سایت اعلام می کند. در این حالت تنها افرادی که بازدیدکننده و مخاطب سایت شما هستند از این قصد مطلع می شوند.

اگر شما هر گونه سایت سرگرمی، خبری، فروشگاهی و … داشته باشید، اغلب مخاطبان و بازدید کنندگان سایت شما کسانی هستند که علاقه ای به خرید وب سایت ندارند. در صورتی که وب سایتی مرتبط با طراحی سایت، سئو، بازاریابی اینترنتی و دیگر دسته بندی های مورد علاقه وب مستر ها داشته باشید، این روش می تواند باعث فروش سریع وب سایت شما شود.

عیب دیگر این روش آن است که ممکن است با نصب بنر فروش بازدیدکنندگان کنونی خود را نیز از دست بدهید. چرا که با اعلام قصد شما برای فروش، این تصور برای کاربران شما به وجود می آید که کار وب سایت متوقف شده و دیگر خدماتی ارائه نمی کنید. در نتیجه ی آن بازدیدتان پایین می آید، فروشتان کم می شود و ارزش و قیمت وب سایتتان روز به روز پایین تر می آید. در حالیکه تا زمان فروش قطعی وب سایت، باید سعی کنید بازدید و فروش خود را ثابت نگه داشته و قیمت آن را حفظ کنید.

 

خرید و فروش سایت از طریق بنر در سایت

 

 

روش دوم : آگهی فروش سایت خود را در وب سایت های آگهی عمومی قرار دهید

روش دوم استفاده از سایت های آگهی عمومی چون دیوار، شیپور و … است. این سایت ها بازدید بسیار بالایی دارند و اغلب ثبت آگهی در آن ها رایگان است. اما با وجود بازدید بالای کاربران درصد بسیار کمی از آن ها به دنبال خرید وب سایت هستند.

مخاطبان اینگونه وب سایت ها بیشتر به دنبال خرید وسایل منزل، خرید خودرو دست دوم، خرید وسایل الکترونیک، موبایل و لپ تاپ دست دوم و مانند اینها هستند. جدا از این با وجود آگهی های فراوانی که هر لحظه در این وب سایت ها ثبت می شوند آگهی شما به سرعت به ردیف های پایین تر منتقل می شود و شانس مشاهده آگهی را پایین می آورد.

عیب دیگر این روش آن است که اعتماد به خرید محصولات مجازی در این روش ها پایین است. آگهی هایی بیشترین فروش را دارند که عکس های بیشتر و توضیحات دقیق تری داشته باشند حال آنکه شما نمی توانید به هیچ شکلی بازدید یا درآمد خود را به بازدیدکننده اثبات کنید که این از شانس اندک شما برای فروش به شدت می کاهد.

 

خرید و فروش سایت در سایت های آگهی عمومی

 

 

روش سوم : آگهی فروش سایت خود را در وب سایت های آگهی تخصصی قرار دهید

روش بعد ثبت آگهی در وب سایت های آگهی تخصصی خرید و فروش سایت است. فعلاً با جستجویی که انجام داده ام، فقط یک وب سایت فعال در این زمینه وجود دارد. وب سایت site-sell .

ثبت آگهی در این سایت مستلزم پرداخت هزینه است. در حال حاضر تعرفه ثبت آگهی جدید 2000 تومان و ثبت آگهی ویژه 8000 تومان می باشد.

ماهانه حدود 20 آگهی در این وب سایت ثبت می شود که مزیت آن این است که تا مدت زیادی آگهی شما پس از ثبت در صفحه اول خواهد ماند.

در هنگام ثبت هر آگهی اطلاعات مربوط به وب سایت تان را وارد می کنید. اطلاعاتی چون آمار بازدید روزانه، درآمد ماهانه، دسته بندی سایت و جزئیات سایت. همچنین باید اطلاعات تماس خود و یک قیمت پایه برای فروش وب سایت ثبت نمایید. اطلاعات تماس شما به مدت یک ماه در آگهی باقی می ماند.

نکته ای که باعث فروش در اینگونه سایت ها و دریافت تماس از سمت خریداران می شود قیمت گذاری پایه صحیح است. اگر قیمت پایه را خیلی زیاد تعیین کنید ممکن است با وجود بازدیدکنندگان زیاد سایت هیچگونه تماسی دریافت نکنید. معمولاً وب مستران هزینه ای که برای طراحی سایت صرف کرده اند، یا مخارج مربوط به هاست خود را نیز در تعیین قیمت سایت دخیل می کنند که کار کاملاً اشتباهی است.

خریداران اینگونه وب سایت ها، به دنبال بازدید و درآمد هستند. اگر سایت شما خیلی هم حرفه ای طراحی شده باشد اما بازدید و درآمدی نداشته باشد ناچارید قیمت پایه را خیلی کم تعیین کنید تا از ثبت آگهی در اینگونه سایت ها تماس دریافت کرده و فروش داشته باشید.

 

خرید و فروش سایت در سایت های آگهی تخصصی

 

 

روش چهارم : وب سایت خود را در انجمن های تخصصی خرید و فروش وب سایت معرفی کنید

یکی دیگر از مکان های مناسب برای معرفی و فروش وب سایت، انجمن ها هستند. البته مانند دو روش قبل انجمنی کارآمد تر است که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کند.

باز هم پس از جستجو های انجام شده فقط یک انجمن فعال در این زمینه پیدا کرده ام که به شما معرفی می کنم. کاربران انجمن پرشین تولز در بخش بازارچه ی اینترنتی و در انجمن خرید و فروش سایت و دامنه به طور تخصصی به تعامل و خرید و فروش وب سایت ها و دامنه ها می پردازند.

در این انجمن می توانید برای وب سایت خود یک تاپیک ایجاد کرده، جزئیات وب سایت را به طور کامل معرفی کرده و منتظر دریافت پیشنهادات از سمت کاربران باشید. در این انجمن با توجه به پاسخ های جدیدی که ارسال می شود تاپیک شما به سرعت به صفحات بعدی منتقل می شود که برای بالا آوردن دوباره تاپیک باید از شیوه های مختلف و ارسال پاسخ های جعلی استفاده کنید.

نکته ای که در روش قبل در مورد قیمت توضیح داده شد در این روش هم صدق می کند. اگر بدون توجه به بازدید روزانه و درآمد ماهانه وب سایت خود قیمت پایه ی بالایی را مشخص کنید متأسفانه به ندرت پیشنهادی دریافت خواهید کرد. به خصوص که کاربران این انجمن معمولاً افراد متخصص و با تجربه در این زمینه بوده و از قیمت وب سایت ها آگاهی بیشتری دارند.

یکی از عیب هایی که همه ی روش های گفته شده تا الان دارند این است که پس از یافتن مشتری برای وب سایت خود، معمولاً ناچارید از راه دور با خریدار خود معامله کنید که ایجاد اعتماد به شخصی که خریدار وب سایت شما هست و انجام یک پرداخت امن در این روش ها کمی مشکل بوده و با ریسک هایی همراه است. روشی که در ادامه معرفی می کنیم دارای سیستم پرداخت امن بوده و باعث می شود در صورت داشتن مشتری راه دور، پرداخت و تحویل خود را با اطمینان کامل انجام دهید.

 

خرید و فروش سایت از طریق انجمن ها

 

روش پنجم : وب سایت خود را در سایت های مزایده آنلاین به مزایده بگذارید

روش بعدی استفاده از وب سایت های مزایده آنلاین هستند. که در آن می توانید آگهی مزایده وب سایت خود را ثبت کنید و وب سایت را به بالاترین قیمت بفروشید.

وب سایت های مزایده آنلاین دو شکل عمومی و اختصاصی دارند. وب سایت های عمومی برای آگهی فروش وب سایت نیستند چرا که بازدیدکنندگان و مخاطبان این گونه وب سایت ها اغلب به دنبال جستجو و خرید وب سایت نیستند و همچنین خیلی به ندرت دیده شده که آگهی ای مربوط به فروش وب سایت در اینگونه سایت ها ثبت شود.

وب سایت مزایده تخصصی وب سایت مزایده آنلاینی است که به صورت تخصصی به خرید و فروش سایت اختصاص پیدا کرده باشد. تاکنون یک وب سایت مزایده آنلاین تخصصی خرید و فروش سایت و دامنه وجود دارد به نام سدوفا.

در وب سایت سدوفا ثبت آگهی رایگان نیست. البته در حال حاضر ثبت اولین آگهی با یک کد تخفیف firstad رایگان است.

تفاوتی که شیوه مزایده در این سایت با مزایده در سایت های عمومی دارد این است که هنگام ثبت آگهی از شما درخواست می شود که یک قیمت شروع مزایده و یک قیمت رزرو تعیین کنید.

قیمت رزور، قیمتی است که شما فقط به حداقل آن قیمت حاضرید وب سایت خود را بفروشید. این شیوه برای کسانی که قیمت اصلی وب سایت خود را نمی دانند یا اینکه می خواهند قبل از فروش قیمت پیشنهادی خریداران را بدانند خیلی مناسب است.

اگر بخواهم با یک مثال بهتر این ویژگی را برای شما توضیح دهم، تصور کنید شما فکر می کنید که وب سایتتان 8 میلیون تومان ارزش دارد اما هم می خواهید قیمت پیشنهادی کاربران را بدانید و هم اینکه در صورتی که شخصی با قیمتی کمتر از 8 میلیون تومان برنده مزایده شد مجبور نباشید وب سایت خود را بفروشید. در اینحالت می توانید قیمت رزور را 8 میلیون و قیمت شروع مزایده را یک رقم بسیار کمتر مثلاً 20 هزار تومان قرار دهید.

در این صورت افراد بیشتری در مزایده شرکت می کنند که هم حس رقابت در آنها باعث می شود تا انتها در مزایده فعال بمانند و هم شما با خریداران بالقوه ای آشنا می شوید که می توانید در طول مزایده با آنها به صورت خصوصی مذاکره کرده و وب سایت خود را به بالاترین قیمت بفروشید.

همچنین می توانید با هزینه کمتری در این سایت آگهی خود را به صورت خصوصی ثبت کنید. که در اینحالت وب سایت شما به مزایده گذاشته نمی شود و فقط پیشنهاد های دیگران را به صورت خصوصی دریافت کرده و با آنها مذاکره می کنید.
ویژگی مثبت دیگر این روش که در انتهای روش قبل نیز گفته شد این است که مانند سیستم های مزایده آنلاین گروهی دیگر دارای بخش پرداخت امن است.

شما فقط زمانی وب سایت خود را به مشتری تحویل می دهید که مشتری همه ی مبلغ را به سایت واریز کرده باشد. پس از اینکه وب سایت خود را به مشتری تحویل دادید و مشتری صحت توضیحات شما را روی وب سایت تست کرد، سدوفا مبلغ پرداختی مشتری را به شما تحویل می دهد.

خرید و فروش سایت در سدوفا

 

امیدوارم این مقاله برای شما مثمر ثمر واقع شود و فروش خوبی را با استفاده از یکی از روش های گفته تجربه کنید. در صورتی که در استفاده از هر کدام از روش های بالا تجربه ای داشته اید، لطفاً این تجربه گرانقدر خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

دانلود نسخه pdf

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.